Competition Detail
Competition Code2017484
Date28 dic 2017
OrganizerSORT - Sortland Bueskytterklubb
PlaceSortland Idrettshall
NameRomjulspila /KM
DescriptionRegionalt mesterskap
NotesKretsmesterskap
Hoveddommer :Kåre Lykseth
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound Damer
2 1 Storelv Kristine Tinde Tinden Bueskytterklubb555 19 37
Compound Herrer
1 1 Nikolaisen Kent Andreas Tinde Tinden Bueskytterklubb557 20 37
5 2 Johansen Finn Erik Harst Harstad Bueskyttere545 19 35
Compound Herrer 50
1 1 Drayton Jan Havør Havørn/Senjahopen UIL555 19 37
2 2 Mikalsen Viggo Harst Harstad Bueskyttere546 14 40
6 3 Svendgård Tony Tinde Tinden Bueskytterklubb508 6 39
6 4 Johansen Walter Tinde Tinden Bueskytterklubb508 3 32
Compound M Jenter
1 1 Storelv Adele Tinde Tinden Bueskytterklubb513 7 38
2 2 Dreyer Guro Aurora Bakken Harst Harstad Bueskyttere509 5 35
Compound Rekrutt Gutter
1 1 Johansen Eirik Harst Harstad Bueskyttere548 10 48
Felles 6
Støle Elise Harst Harstad Bueskyttere
Instinktiv Herrer
1 1 Nikolaisen Svein Tinde Tinden Bueskytterklubb532 19 20
Langbue Damer
2 1 Berg Hilde Marie SORT Sortland Bueskytterklubb393 7 6
Langbue Herrer
1 1 Johansen Sven-Ove Harst Harstad Bueskyttere509 15 17
Langbue Kadett
1 1 Taftø Jon-Harald Mikkola SORT Sortland Bueskytterklubb280 3 4
Recurve Damer
1 1 Johansen Tove Aune Harst Harstad Bueskyttere465 8 13
2 2 Nerdal Maria Kristin Otelie SORT Sortland Bueskytterklubb434 5 11
3 3 Myhre Julie SORT Sortland Bueskytterklubb424 6 13
4 4 Nydal Merethe S. SORT Sortland Bueskytterklubb361 6 1
5 5 Mikkola Line SORT Sortland Bueskytterklubb330 4 4
6 6 Sund Toril Alice SORT Sortland Bueskytterklubb262 1 2
Recurve Herrer
1 1 Storelv Jon-Arne Tinde Tinden Bueskytterklubb548 24 24
2 2 Eriksen Eilif SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe520 19 21
4 4 Eriksen Arnt Marius SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe509 17 20
5 3 Mikalsen Bård Sigbjørn Tinde Tinden Bueskytterklubb519 17 20
6 6 Eriksen Børge SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe491 20 11
6 5 Fredriksen Eirik Fløya IF Fløya - Bueskyttergruppe498 11 19
7 7 Hågensen Rune SORT Sortland Bueskytterklubb486 10 12
Recurve Kadett Jenter
1 1 Kristiansen Elin M. Tinde Tinden Bueskytterklubb499 11 16
2 2 Svendgård Julie Tinde Tinden Bueskytterklubb455 8 8
Recurve M Gutter
1 1 Sund Sander SORT Sortland Bueskytterklubb262 0 4
Recurve Rekrutt Gutter
2 1 Ludviksen Torje Tinde Tinden Bueskytterklubb496 9 22
Recurve Rekrutt Jenter
1 1 Storelv Amalie Tinde Tinden Bueskytterklubb498 7 23