Competition Detail
Competition Code2019010
Date17 mars 2019
OrganizerSande - Sandefjord Bueskyttere
PlaceSandefjord Bueskytterhall
NameHvalSerien
DescriptionInternasjonalt stevne
Notes
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow 1
1 2 Berget Stig Gøran Sande Sandefjord Bueskyttere527 15 23
2 1 Bøe Terje Sande Sandefjord Bueskyttere550 24 24
3 5 Gran Anders Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere497 9 23
4 3 Csakvari Orsolya Sande Sandefjord Bueskyttere524 16 20
5 6 Andersen Asbjørn Larvi Larvik Bueskyttere474 8 17
6 4 Johnsen Frank Roger Larvi Larvik Bueskyttere510 9 28
7 7 Solhaug Simon Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere411 9 6
Barebow 2
1 3 Valiev Murad Sande Sandefjord Bueskyttere353 3 5
2 1 Gulliksen Morten Sande Sandefjord Bueskyttere446 3 14
3 2 Carl Sebastian Alexander Sande Sandefjord Bueskyttere385 7 6
4 4 Carl Sibylle Sande Sandefjord Bueskyttere282 0 4
Barebow 4
1 1 Andersen Mina Larvi Larvik Bueskyttere502 10 19
Compound 1
1 2 Isnes Trym Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere567 28 31
2 4 Torpengen Ole-Morten Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere557 19 39
3 3 Toth Gabor Sande Sandefjord Bueskyttere562 25 32
4 1 Lislevand Sunniva Klepp Klepp Bueskyttere589 49 11
Compound 2
1 1 Eilertsen Roger Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.561 23 35
Compound 4
1 1 Isnes Oda Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere555 16 43
2 2 Johannessen Maya Jinyao Hamer Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere530 7 39
Felles 6
Enger Elida Marie Larvi Larvik Bueskyttere
Instinktiv 1
1 1 Hagerup Trond Lauge Laugen Bueskytterklubb509 12 18
2 2 Løvli Monica Grenl Grenland Bueskyttere496 11 21
3 6 Sundberg Cecilia Grenl Grenland Bueskyttere425 4 7
4 4 Bøe Kjell Sande Sandefjord Bueskyttere439 4 11
5 3 Poulsson Nicolas Anton Grenl Grenland Bueskyttere488 13 12
6 5 Hagerup Kristin Lauge Laugen Bueskytterklubb438 6 14
Recurve 1
1 1 Bentestuen Eirik Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere554 27 23
2 3 Stabell Henrik Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere513 16 21
3 2 Zbiciak David Hvals Hvalstad IL - Bueskyttergruppe514 19 19
Recurve 2
1 3 Johannessen Birger Ullen Ullensaker Bueskytterklubb467 9 13
2 1 Padderud Thor Erik Hvals Hvalstad IL - Bueskyttergruppe503 10 21
3 4 Grøv Gunnar H. Ullen Ullensaker Bueskytterklubb450 5 18
4 2 Lønn Vidar Ullen Ullensaker Bueskytterklubb476 6 21
5 5 Gaasholt Steinar Sande Sandefjord Bueskyttere444 4 16
Recurve 3
1 1 Nilsen Eriksen Therese Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere515 15 16
2 2 Kristensen Freja Emilia Rybjerg Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere457 3 9
Recurve 4
1 1 Hansen Inger Margrethe Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere493 9 24