Competition Detail
Competition Code2019087
Date 2 feb. 2019
OrganizerHarst - Harstad Bueskyttere
PlaceSeljestadhallen
NameFebruarstevnet
DescriptionNasjonalt stevne
NotesHoveddommer: Knut Wegner
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow 5
1 1 Lybeck Iversen Sanna SORT Sortland Bueskytterklubb397 1 8
Compound 2
1 2 Mikalsen Viggo Harst Harstad Bueskyttere551 15 42
2 4 Storelv Kristine Tinde Tinden Bueskytterklubb542 9 45
3 1 Drayton Jan Havør Havørn/Senjahopen UIL553 18 37
4 3 Johansen Eirik Harst Harstad Bueskyttere543 6 51
Compound 3
1 1 Helme Cecilie SORT Sortland Bueskytterklubb531 12 31
Compound 4
1 1 Ludviksen Marthe Tinde Tinden Bueskytterklubb554 14 46
2 2 Storelv Adele Tinde Tinden Bueskytterklubb527 7 37
Compound 5
1 1 Dreyer Guro Aurora Bakken Harst Harstad Bueskyttere514 5 32
Felles 6
Støle Elise Harst Harstad Bueskyttere
Kobierski Julian Harst Harstad Bueskyttere
Olsen Villemo Tinde Tinden Bueskytterklubb
Lieng William Kr Harst Harstad Bueskyttere
Kilhus Stine Mari Harst Harstad Bueskyttere
Øwre Magnus Harst Harstad Bueskyttere
Instinktiv 1
1 1 Nikolaisen Svein Tinde Tinden Bueskytterklubb519 11 23
Langbue 1
1 1 Johansen Finn Erik Harst Harstad Bueskyttere510 19 13
2 2 Johansen Sven-Ove Harst Harstad Bueskyttere461 6 11
3 3 Kampen Bjørn Ivar Harst Harstad Bueskyttere460 7 18
Langbue 2
1 1 iversen Bent Ivar SORT Sortland Bueskytterklubb414 0 9
2 3 Gundstad Leon Harst Harstad Bueskyttere271 2 1
3 2 Johnsen Stig Rune Harst Harstad Bueskyttere388 4 7
Langbue 5
1 1 Dischington Magnus Harst Harstad Bueskyttere310 1 5
2 2 Dischington Isach Harst Harstad Bueskyttere236 0 2
Recurve 1
1 2 Storelv Jon-Arne Tinde Tinden Bueskytterklubb563 29 25
2 1 Furnes Christoffer SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe568 35 19
3 3 Lykseth Kåre SORT Sortland Bueskytterklubb543 25 21
4 4 Eriksen Eilif SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe534 19 28
5 5 Kristiansen Elin M. Tinde Tinden Bueskytterklubb512 10 22
Recurve 2
1 1 Johansen Tove Aune Harst Harstad Bueskyttere493 6 22
2 2 Svendgård Julie Tinde Tinden Bueskytterklubb395 3 9
Recurve 3
1 2 Jakobsen Lisa Aa Harst Harstad Bueskyttere483 11 15
2 4 Rask Laila SORT Sortland Bueskytterklubb463 6 13
3 1 Myhre Ronny SORT Sortland Bueskytterklubb488 12 14
4 6 Lene Susann Vestly Hansen SORT Sortland Bueskytterklubb409 2 8
5 8 Kilhus Eirik Harst Harstad Bueskyttere214 0 5
6 3 Nydal Merethe S. SORT Sortland Bueskytterklubb465 6 15
7 5 Olsen Rudi Tinde Tinden Bueskytterklubb428 7 7
8 7 Bordewich Marcus Harst Harstad Bueskyttere244 1 6
Recurve 4
1 1 Storelv Amalie Tinde Tinden Bueskytterklubb555 23 29
2 2 Ludviksen Torje Tinde Tinden Bueskytterklubb542 20 25
3 3 Enoksen Henriette Harst Harstad Bueskyttere408 1 14
4 4 Klo Ingrid Støle Harst Harstad Bueskyttere359 1 5
5 6 Norlunn Helene Harst Harstad Bueskyttere160 1 1
6 5 Lyng Henriette Harst Harstad Bueskyttere190 1 5
Recurve 5
1 1 Jakobsen Mika Aanstad Harst Harstad Bueskyttere501 12 20