Competition Detail
Competition Code2019209
Date11 mag 2019
OrganizerTønsb - Tønsberg & Omegn Bueskyttere
PlaceNauen
NameMai stevne
DescriptionNasjonalt stevne
Notes
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow 1
1 1 Berget Stig Gøran Sande Sandefjord Bueskyttere401 26 8
2 2 Sjøtun Svein-Ole Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere346 19 5
3 3 Csakvari Orsolya Sande Sandefjord Bueskyttere345 16 5
4 4 Herud Linda Cathrine HEGIL H.E.G. IL - Bueskyttergruppe341 11 2
5 5 Standerholen Nina Andrea Lauge Laugen Bueskytterklubb336 11 2
6 6 Edvardsen Inger Fjelstad Hvale Hvaler IL - Bueskyttere312 11 5
7 7 Myrstad Nikolai Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere190 8 1
8 8 Myrstad Veslemøy Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere59 1 0
Compound 1
1 1 Øyen Eddie Asgeir Lauge Laugen Bueskytterklubb487 41 27
2 2 Syversen Bjørn SOLOR Solør Bueskyttere467 37 21
3 3 Ament Milos Hamar Hamar og Omegn Bueskyttere464 35 13
4 4 Eilertsen Roger Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.437 30 19
5 5 Toth Gabor Sande Sandefjord Bueskyttere436 31 11
6 6 Fagerlund Are Bertil Dramm Drammen Bueskyttere427 26 11
Instinktiv 1
1 1 Bryne Rolf Inge Krist Kristiansand Bueskyttere395 19 7
2 2 Klåpbakken Ola Lauge Laugen Bueskytterklubb385 20 7
3 3 Olufsen Bjørn Iver SOLOR Solør Bueskyttere363 25 5
4 4 Westbø Jack Hønef Hønefoss Bueskytterklubb360 16 2
5 5 Hagerup Trond Lauge Laugen Bueskytterklubb359 14 5
6 6 Haldorhamn Hilde Marie Dramm Drammen Bueskyttere330 13 3
7 7 Fyrun Aud Mari Brimi Dramm Drammen Bueskyttere305 11 3
8 8 Schiele Laura Lillh Lillehammer Bueskytterklubb293 11 4
9 9 Sandø Grete Harøy Harøy Bogeskytarlag270 9 1
10 10 Bøe Kjell Sande Sandefjord Bueskyttere241 6 1
11 11 Hagerup Kristin Lauge Laugen Bueskytterklubb233 4 2
Instinktiv 2
1 1 Findebotten Lajla Dramm Drammen Bueskyttere313 12 5
Langbue 1
1 1 Børrud Tor Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere260 7 1
2 2 Finnøy Iris Harøy Harøy Bogeskytarlag243 9 2
3 3 Økern Harald Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere234 7 4
4 4 Føynum Ståle Larvi Larvik Bueskyttere191 5 1
5 5 Breivik Evelyn Harøy Harøy Bogeskytarlag191 2 2
Recurve 1
1 1 Søgnen Bjørn Reinhardt EIDSV Eidsvoll Bueskyttere387 26 8