Competition Detail
Competition Code2019255
Date 9 nov. 2019
OrganizerHarst - Harstad Bueskyttere
PlaceSeljestadhallen
NameNovemberstevnet
DescriptionNasjonalt stevne
NotesHoveddommer: Eirik Johansen
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound 2
1 1 Ludviksen Marthe Tinde Tinden Bueskytterklubb561 21 39
2 3 Pedersen Vegard SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe557 19 39
3 2 Nikolaisen Kent Andreas Tinde Tinden Bueskytterklubb560 20 40
4 4 Storelv Kristine Tinde Tinden Bueskytterklubb554 22 31
5 5 Mikalsen Viggo Harst Harstad Bueskyttere554 15 44
5 6 Sørensen Yngve Havør Havørn/Senjahopen UIL550 16 39
7 8 Storelv Adele Tinde Tinden Bueskytterklubb535 10 36
8 7 Drayton Jan Havør Havørn/Senjahopen UIL546 17 35
9 9 Johansen Walter Tinde Tinden Bueskytterklubb519 7 38
Compound 3
1 2 Skarpås Kenneth TORSK Søndre Torsken Idrettslag, Bueskyttergruppe528 7 43
2 1 Helme Cecilie SORT Sortland Bueskytterklubb546 16 35
Compound 5
1 1 Dreyer Guro Aurora Bakken Harst Harstad Bueskyttere532 5 45
2 2 Bjørkvall Trym Johannes SORT Sortland Bueskytterklubb486 3 33
Instinktiv 2
1 2 Oddli Tone Harst Harstad Bueskyttere114 0 1
2 1 Fuglesang Viggo Harst Harstad Bueskyttere287 3 7
Langbue 1
1 2 Johansen Sven-Ove Harst Harstad Bueskyttere464 8 12
2 1 Johansen Finn Erik Harst Harstad Bueskyttere510 12 19
3 3 Kampen Bjørn Ivar Harst Harstad Bueskyttere453 9 12
Langbue 2
1 1 iversen Bent Ivar SORT Sortland Bueskytterklubb425 6 8
2 2 Johansen Gard Harst Harstad Bueskyttere396 3 11
3 3 Gundstad Leon Harst Harstad Bueskyttere372 3 6
Langbue 5
1 1 Kvitberg Ella Stangnes Harst Harstad Bueskyttere250 0 5
Recurve 1
1 1 Storelv Jon-Arne Tinde Tinden Bueskytterklubb557 28 22
2 2 Kristiansen Elin Merethe Tinde Tinden Bueskytterklubb541 17 30
3 4 Eriksen Børge SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe535 15 30
4 3 Lykseth Kåre SORT Sortland Bueskytterklubb536 28 20
5 7 Ludviksen Torje Tinde Tinden Bueskytterklubb524 14 31
6 5 Eriksen Arnt Marius SKåN Skånland og Omegn IF - Bueskyttergruppe527 15 27
7 6 Storelv Amalie Tinde Tinden Bueskytterklubb526 12 26
Recurve 2
1 1 Svendgård Julie Tinde Tinden Bueskytterklubb490 9 19
Recurve 3
1 1 Berntsen Svein Viktor SORT Sortland Bueskytterklubb524 14 26
2 2 Jakobsen Lisa Aa Harst Harstad Bueskyttere486 8 21
3 3 Myhre Ronny SORT Sortland Bueskytterklubb464 6 16
4 5 Jakobsen Bjørn Harst Harstad Bueskyttere441 2 12
5 4 Bordewich Marcus Harst Harstad Bueskyttere447 6 14
Recurve 4
1 1 Enoksen Henriette Harst Harstad Bueskyttere505 11 22
Recurve 5
1 1 Tønnesen Runar Lanes Harst Harstad Bueskyttere501 11 20