Competition Detail
Competition Code2019323
Date24 nov. 2019
OrganizerSande - Sandefjord Bueskyttere
PlaceSandefjord Bueskytterhall
NameHvalSerien
DescriptionNasjonalt stevne
Notes
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow 1
1 1 Bøe Terje Sande Sandefjord Bueskyttere529 18 25
2 2 Johnsen Frank Roger Larvi Larvik Bueskyttere500 10 18
3 3 Haugberg Lars Sande Sandefjord Bueskyttere334 1 8
Compound 1
1 1 Westby Frank Sande Sandefjord Bueskyttere566 31 27
2 2 Eilertsen Roger Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.565 25 35
3 3 Isnes Oda Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere550 19 34
Instinktiv 1
1 2 Hagerup Trond Lauge Laugen Bueskytterklubb513 14 19
2 1 Gaasholt Steinar Sande Sandefjord Bueskyttere513 14 22
3 5 Russell Roberts Eirik Dramm Drammen Bueskyttere431 6 8
4 3 Poulsson Nicolas Anton Sande Sandefjord Bueskyttere475 8 18
5 6 Hagerup Kristin Lauge Laugen Bueskytterklubb410 2 7
6 4 Bøe Kjell Sande Sandefjord Bueskyttere451 6 15
7 7 Morgan Erik Skrim IL Skrim - Bueskyttere395 2 7
Langbue 1
1 1 Sigvartsen Morten SøRUM Sørumsand IF - Bueskyttergruppe478 12 15
2 2 Børrud Tor Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere451 8 9
Recurve 1
1 1 Hagen Paul André Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere570 40 18
2 3 Fevang Laila Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere532 14 28
3 2 Refseth George Oslo Oslo Bueskyttere550 24 23
Recurve 2
1 2 Padderud Thor Erik Hvals Hvalstad IL - Bueskyttergruppe524 16 24
2 1 Harveg Hans Petter Oslo Oslo Bueskyttere528 17 22
3 3 Blindheimsvik Ida Linnea VIGRA Vigra IL - Bueskyttere520 14 23
4 4 Hansen Tilde Wahl ASKIM Askim Bueskytterklubb512 10 24
Recurve 3
1 1 Hovland-Johansen Robert ASKIM Askim Bueskytterklubb511 14 24
Recurve 4
1 1 Hansen Inger Margrethe Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere571 36 20
2 2 Hovland-Johansen Jonas ASKIM Askim Bueskytterklubb334 2 8