Competition Detail
Competition Code2020014
Date 4 jan. 2020
OrganizerSande - Sandefjord Bueskyttere
PlaceSandefjord Bueskytterhall
NameNytt Årspila
DescriptionInternasjonalt stevne
Notes
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Damer
2 2 Csakvari Orsolya Sande Sandefjord Bueskyttere240 4 7
3 3 Berntsen Elfrid Grenl Grenland Bueskyttere230 7 6
4 4 Wraalsen Marthe Grenl Grenland Bueskyttere218 8 3
5 5 Andersen Merete Larvi Larvik Bueskyttere139 1 1
Barebow Herrer
2 2 Berget Stig Gøran Sande Sandefjord Bueskyttere269 7 16
3 3 Bøe Terje Sande Sandefjord Bueskyttere263 7 12
4 4 Gran Anders Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere256 6 12
5 5 Johnsen Frank Roger Larvi Larvik Bueskyttere252 10 6
6 6 Wraalsen Morten Andre Grenl Grenland Bueskyttere241 6 6
7 7 Berntsen Snorre Grenl Grenland Bueskyttere230 4 9
8 8 Baller Frank Ås Ås Bueskyttere227 4 6
9 9 Haugberg Lars Sande Sandefjord Bueskyttere225 6 4
10 10 Andersen Asbjørn Larvi Larvik Bueskyttere222 4 4
11 11 Løe Jonny Dramm Drammen Bueskyttere165 0 5
12 12 Amble Christian Dramm Drammen Bueskyttere124 0 4
Barebow Rekrutt
1 1 Andersen Mina Larvi Larvik Bueskyttere209 4 3
Compound Herrer
1 1 Isnes Trym Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere283 13 17
2 2 Tveiten Bjørn Orsteen Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere281 14 13
3 3 Linde-Nielsen Erik Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere279 10 19
4 4 Westby Frank Sande Sandefjord Bueskyttere278 9 20
5 5 Rogstad Marius Sverr Sverresborg Bueskyttere278 8 22
6 6 Albrigtsen Gøran Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere276 7 22
7 7 Nordbø Øyvind Sande Sandefjord Bueskyttere275 5 25
8 8 Toth Gabor Sande Sandefjord Bueskyttere274 7 21
9 9 Tveiten Lene Orsteen Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere273 8 17
10 10 Isnes Oda Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere272 8 16
11 11 Johansen Jan-Åge Fredr Fredrikstad Bueskyttere268 5 18
Instinktiv Damer
1 1 Haldorhamn Hilde Marie Dramm Drammen Bueskyttere238 7 5
2 2 Fyrun Aud Mari Brimi Lauge Laugen Bueskytterklubb229 2 10
3 3 Schiele Laura Lillh Lillehammer Bueskytterklubb229 1 7
4 4 Sundberg Cecilia Sande Sandefjord Bueskyttere216 1 3
5 5 Nergaard Monicha HEGIL H.E.G. IL - Bueskyttergruppe203 1 4
6 6 Hagerup Kristin Lauge Laugen Bueskytterklubb202 2 5
Instinktiv Herrer
1 1 Gaasholt Steinar Sande Sandefjord Bueskyttere272 10 14
2 2 Hagerup Trond Lauge Laugen Bueskytterklubb263 6 14
3 3 Russell Roberts Eirik Dramm Drammen Bueskyttere236 4 6
4 4 Messenlien Pål Lillh Lillehammer Bueskytterklubb222 4 5
5 5 Bøe Kjell Sande Sandefjord Bueskyttere197 2 6
Langbue Herrer
1 1 Neergaard Knut Dramm Drammen Bueskyttere239 4 9
2 2 Pahlm Per Ivar Fjord Fjordane Bogeskytarlag231 1 7
3 3 Føynum Ståle Larvi Larvik Bueskyttere207 0 6
Recurve Herrer
1 1 Hagen Paul André Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere291 22 7
2 2 Fevang Laila Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere284 18 9
3 3 Roth Sander Sande Sandefjord Bueskyttere270 14 10
4 4 Raphaug Petter Sverr Sverresborg Bueskyttere251 11 10
5 5 Harveg Hans Petter Oslo Oslo Bueskyttere240 6 5
6 6 Hansen Inger Margrethe Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere233 3 8
7 7 Poulsson Nicolas Anton Sande Sandefjord Bueskyttere171 1 5
Recurve Rekrutt Gutter
1 1 Amble Alexander Dramm Drammen Bueskyttere251 9 7
2 2 Løe Line Dramm Drammen Bueskyttere225 1 10