Competition Detail
Competition Code2020058
Date12 jan. 2020
OrganizerVIGRA - Vigra IL - Bueskyttere
PlaceSparebanken Møre Arena
NameSunnmøre Open
DescriptionNasjonalt stevne
NotesVigra IL Bueskyttere, Ålesund Bueskytterklubb, Hundeidvik IL Bueskyttere , Vestnes Bueskyttere og Goma IL Bueskyttergruppe.
Inviterer til Sunnmøre Open 2020 11-12.01.2020
Arena for arrangement er Sparebanken Møre Arena i Ålesund https://www.sbmarena.no/

Her vil vi arrangere 2x 720 lørdag og 1x720 på søndag etterfulgt av
finaler på søndagen. 720 rundene er godkjent som uttaksstevne for 2020.
Deltakelse på alle tre 720 runder kvalifiserer til finaler og premiering.


Samtidig vil det bli arrangert approbert 60 piler (12/18 meter) på lørdag og approbert 30 piler (12/18 meter) på søndag etterfulgt av finaler og premiering satt opp etter begge stevnene, dette for de som ikke skyter 720.
Det vil også bli alternative klasser om det blir behov dvs. kortere avstander.
MERK! Gi beskjed om dette ved påmelding.

Det vil også bli rigget en 3D bane for demonstrasjon og det vil bli anledning for både skyttere og publikum til å prøve.

Dette blir med andre ord en real buearena der alle klasser og divisjoner kan delta.



Sett av datoen allerede nå og bli med på vinterens høydepunkt !

Vi har gode priser på overnatting hos Scandic Ålesund Hotel.
Oppgi sunnmøre open som referanse.

Mail: alesund@scandichotels.com
Tlf: 21614500
lenke til hotellet:
https://www.scandichotels.no/hotell/norge/alesund/scandic-alesund?cmpid=ppc_BH2d&s_kwcid=AL!7589!3!292486893535!e!!g!!scandic ålesund&gclid=CjwKCAjw-ITqBRB7EiwAZ1c5U1iJOepi5cIpD9Z6O_27OuZHTIle3051oMxlnOmQlSDm5Buj3TsCKhoCbAQQAvD_BwE



Start tidspunkt vil bli som følger:

Lørdag 2 x 720 Lørdag 18/12m 60 piler
TK Kl 09:30 TK Kl 09:30
Oppvarming Kl 09:45 Oppvarming Kl 09:45

Start 1x 720 Kl 10:20 Start Kl 10:20
Vi legger inn 30 minutt Vi legger inn 30 minutter pause
pause etter 36 piler. etter 30 piler.

Start 1x 720 ca kl 13:30
Vi legger inn 30 minutt
pause etter 36. piler.





Søndag 1x 720 Søndag 18/12m 30 piler
Oppvarming Kl 09:30 Oppvarming Kl 09:30
Start Kl 10:00 Start Kl 10:00

Finaler ca kl 13:00 Finaler ca kl 12:00


Se vedlagte invitasjon.

Det vil bli kiosk og kafèsalg under hele arrangementet med både varm og kald mat.

Vi takker våre sponsorer i forbindelse med dette arrangementet:
Stiftelsen Kjell Holm, Sparebanken Møre, Tafjord, Øytank, Arctic Buesport, XL Bygg Roald,Amfi, Scandic,Peder Naalsund

Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Final rank
Qualification rank Qualification rank
Grids Grids
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound 1
1 1 Faugstad Anders Klepp Klepp Bueskyttere2130 186 106
2 2 Haugseth Mads Yrjar Yrjar IL - Bueskyttergruppa2102 160 80
3 3 Jenssen Håkon Yrjar Yrjar IL - Bueskyttergruppa2042 123 47
4 4 Hjelanes Odd Kjetil Tustn Tustna IL - Bueskyttergruppe2023 102 37
5 6 Hjelle Ylva Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.1978 81 24
6 7 Hjelle Petter Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.1942 65 19
7 9 Beer-Johansen Sigmund Tustn Tustna IL - Bueskyttergruppe1858 65 32
7 5 Rogstad Marius Sverr Sverresborg Bueskyttere1982 85 21
9 8 Isnes Oda Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere1918 57 23
Instinktiv 1
1 2 Hoff Kjerstin FANA Fana Bueskytterklubb1856 43 17
2 1 Huse Rikard Harøy Harøy Bogeskytarlag1887 49 12
3 3 Hoff Victor FANA Fana Bueskytterklubb1774 37 9
4 4 Brusdal Bjørn Harøy Harøy Bogeskytarlag1553 16 5
Recurve 1
1 1 Hagen Paul André Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere1950 71 27
2 2 Nesteng Bård Magnus Fredr Fredrikstad Bueskyttere1936 66 22
3 5 Raphaug Petter Sverr Sverresborg Bueskyttere1776 35 11
4 6 Fevang Laila Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere1727 28 8
5 4 Roth Sander Sande Sandefjord Bueskyttere1791 31 11
6 3 Brueland Brigitte C.B. Sande Sandefjord Bueskyttere1846 52 12
7 8 Østengen Vik-Strandli Hedvig Martine Ullen Ullensaker Bueskytterklubb1574 19 7
8 7 Raastad Davies Kristin Fredr Fredrikstad Bueskyttere1617 23 7
9 9 Fagerheim August Brian Hagen VIGRA Vigra IL - Bueskyttere1439 12 2
Recurve 2
1 1 Kristiansen Elin M. Tinde Tinden Bueskytterklubb1868 54 18
2 3 Blindheimsvik Ida Linnea VIGRA Vigra IL - Bueskyttere1732 27 9
3 4 Nordhagen-Martinsen Filip EIDSV Eidsvoll Bueskyttere1675 21 9
4 7 Hansen Inger Margrethe Tønsb Tønsberg & Omegn Bueskyttere1621 20 7
5 8 Hansen Tilde Wahl ASKIM Askim Bueskytterklubb1560 19 3
6 5 kvalheim vidar NORDF Ytre Nordfjord Bueskytterklubb1659 23 10
7 6 Johannessen Birger Ullen Ullensaker Bueskytterklubb1626 18 3
8 2 Storelv Amalie Tinde Tinden Bueskytterklubb1829 40 13