Competition Detail
Competition Code2020226
Date 5 juli 2020
OrganizerLauge - Laugen Bueskytterklubb
PlaceVinstra
NameSommerjakta dag 2
DescriptionNasjonalt stevne
Notes
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow 1
1 1 Sørlie Lars Marius KONGS Kongsvinger Bueskytterklubb455 32 13
2 2 Berget Stig Gøran Sande Sandefjord Bueskyttere433 31 10
3 3 Møinichen Brandtzæg Janne Berge Bergen Bueskyttere404 21 10
4 4 Halvorsen Tom Berge Bergen Bueskyttere400 17 8
5 5 Messenlien Pål Lillh Lillehammer Bueskytterklubb390 16 6
6 6 Csakvari Orsolya Sande Sandefjord Bueskyttere380 21 2
7 7 Baller Frank Ås Ås Bueskyttere376 14 7
8 8 Søgnen Bjørn Reinhardt EIDSV Eidsvoll Bueskyttere374 17 5
9 9 Edvardsen Inger Fjelstad Hvale Hvaler IL - Bueskyttere368 11 3
10 10 Russell Roberts Eirik Dramm Drammen Bueskyttere366 14 7
11 11 Hatfield Daniel Dwight Oslo Oslo Bueskyttere323 13 2
12 12 Sortland Morten Hvale Hvaler IL - Bueskyttere313 8 3
13 13 Storesund Stian Berge Bergen Bueskyttere234 3 1
Barebow 5
1 1 Storesund Benjamin Berge Bergen Bueskyttere303 11 5
Buejeger 1
1 1 Hansen Frank SOLOR Solør Bueskyttere440 31 9
Compound 1
1 1 Øyen Eddie Asgeir Lauge Laugen Bueskytterklubb485 41 22
2 2 Ørteigen Helge GOMA Goma IL - Bueskyttergruppe476 40 15
3 3 Berg Lars SOLOR Solør Bueskyttere475 39 19
4 4 Ament Milos Hamar Hamar og Omegn Bueskyttere463 37 14
5 5 Eilertsen Roger Vidar Vidar Sportsklubben - Bueskyttergr.448 32 14
6 6 Toth Gabor Sande Sandefjord Bueskyttere379 19 8
Instinktiv 1
1 1 Klåpbakken Ola Lauge Laugen Bueskytterklubb447 30 15
2 2 Storøien Bjørn Fjord Fjordane Bogeskytarlag406 21 9
3 3 Olufsen Bjørn Iver SOLOR Solør Bueskyttere399 15 5
4 4 Bryne Rolf Inge Krist Kristiansand Bueskyttere391 17 5
5 5 Hagerup Trond Lauge Laugen Bueskytterklubb388 21 7
6 6 Johnsgård Roger Lauge Laugen Bueskytterklubb386 19 8
7 7 Odden Asle Morten LAND Land Bueskytterklubb380 16 4
8 8 Hellwig Sven Molde Molde Bueskyttere374 17 6
9 9 Larsen Øystein SOLOR Solør Bueskyttere374 17 3
10 10 Huse Ingunn Harøy Harøy Bogeskytarlag367 12 5
11 11 Foseid Leif SOLOR Solør Bueskyttere363 14 8
12 12 Stø Frank Egil Lauge Laugen Bueskytterklubb356 16 4
13 13 Fyrun Aud Mari Brimi Lauge Laugen Bueskytterklubb342 9 1
14 14 Hagerup Kristin Lauge Laugen Bueskytterklubb337 11 2
15 15 Odden Torunn Tafjord LAND Land Bueskytterklubb310 10 4
16 16 Haldorhamn Hilde Marie Dramm Drammen Bueskyttere310 10 1
17 17 Sandø Grete Harøy Harøy Bogeskytarlag300 10 4
18 18 Lien Liv Lauge Laugen Bueskytterklubb299 11 2
19 19 Johnsgård Jøran Lauge Laugen Bueskytterklubb298 10 2
20 20 Sundberg Cecilia Sande Sandefjord Bueskyttere296 9 4
21 21 Brendhaugen Solveig Lauge Laugen Bueskytterklubb277 8 3
22 22 Sandburg Kerstin Lillh Lillehammer Bueskytterklubb253 4 0
23 23 Engelsen Rune Berge Bergen Bueskyttere244 5 4
Langbue 1
1 1 Pahlm Per Ivar Fjord Fjordane Bogeskytarlag382 14 3
2 2 Jensen Arne Lillh Lillehammer Bueskytterklubb378 19 6
3 3 Huse Kjell Håvar Harøy Harøy Bogeskytarlag329 11 2
4 4 Langeland Odd Arne Ålesu Ålesund Bueskytterklubb 324 8 2
5 5 Børrud Tor Lille Lillestrøm & Omegn Bueskyttere281 5 1
6 6 Brendhaugen Kristen Lauge Laugen Bueskytterklubb278 8 2
7 7 Standerholen Nina Andrea Lauge Laugen Bueskytterklubb273 7 1
8 8 Koloske Jens Molde Molde Bueskyttere263 7 1
9 9 Huuse Bente Lillh Lillehammer Bueskytterklubb252 6 1
10 10 Finnøy Iris Harøy Harøy Bogeskytarlag242 4 1
11 11 Breivik Evelyn Harøy Harøy Bogeskytarlag220 3 2
12 12 Russell Roberts Solveig Dramm Drammen Bueskyttere187 3 1
Langbue 2
1 1 Russell Roberts Ina Kristin Dramm Drammen Bueskyttere312 9 4
Recurve 1
1 1 Trøen Espen Lillh Lillehammer Bueskytterklubb364 15 2